فیلر

فیلر

تزریق فیلر یکی از روش های غیر تهاجمی و روش مناسبی برای کسانی است که می خواهند زیبائی و ظاهر جوان خود را حفظ کنند .

در واقع ژل ها و فیلر ها همان ترکیبات هیالورونیک هستند ، این مواد به طور طبیعی در بافت ها و پوست ما وجود دارند ولی به مرور زمان میزان این مواد کاهش یافته و باعث می شود که پوست شکل و حجم خودش را از دست دهد .

 

تزریق فیلر خط اخم

خطوط اخم عمدتاً در اثر افزایش سن ایجاد می شوند. با بالا رفتن سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی، کشیدگی و نازک شدن می کند. این خطوط در نتیجه ی حرکات مکرر ماهیچه ها به دلیل تغییر حالات صورت به وجود می آیند. اگر خط اخم شما باعث ایجاد ظاهری غمگین یا عصبانی شده که حالت دلپذیر چهره ی شما را از بین می برد و می خواهید برای رفع آن ها تزریق فیلر خط اخم انجام دهید.

خط اخم چیست؟

خط اخم به فرو رفتگی هایی گفته می شود که بر روی پیشانی و در میان دو ابروی شما تشکیل می شوند و زمانی که اخم می کنید بیشتر خود را نشان می دهند. دلایل اصلی ایجاد این خطوط را تاثیر ژنتیک، نور آفتاب و افزایش سن می دانیم. تزریق فیلر یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای رفع خطوط اخم است که امروزه بسیار مورد استقبال واقع شده است.

 

خطوط اخم

چرا تزریق فیلر خط اخم انقدر محبوب است؟

یکی از راه های برطرف کردن خطوط اخم تزریق فیلر می باشد. فیلرهای اسید هیالورونیک محصولاتی شبیه ژل هستند که با تزریق آنها به زیر سطح پوست، می توان چین و چروک ها را برطرف کرده و حجم از دست رفته ی صورت را جبران کرد. با تزریق فیلر همچنین می توانیم صورت را کانتور کرده و در آن فرم و زاویه ایجاد کنیم. دلیل اصلی محبوبیت تزریق ژل خط خنده، اثرگذاری بالا و سریع آن در زمینه جوانسازی پوست صورت است.

 

روند تزریق فیلر برای رفع خطوط اخم

پزشک پس از گرفتن شرح حال و معاینه ی بیمار، صورت را ارزیابی کرده و بهترین دوز را برای تزریق فیلر تعیین می کند. اگر بیمار قبلاً تزریق فیلر صورت انجام داده و دچار عوارضی شده باشد یا اگر بودجه ی کمی برای تزریق فیلر خود در نظر گرفته باشد و یا بخواهد که نتیجه ی ظریف تر و با ایجاد تغییرات کوچک در صورت خود داشته باشد، ممکن است برای شروع دوز کمی از تزریق انجام شود.

اهمیت انتخاب متخصص برای تزریق فیلر خط اخم

تزریق فیلر خط اخم می تواند بسیار دشوار باشد زیرا تزریق باید در محل مناسب و با دقت انجام شود. اگر تزریق بسیار عمیق باشد، خطوط اخم برطرف نمی شوند و اگر تزریق بیش از حد نزدیک به سطح پوست باشد نیز ماده ی فیلر از منافذ خارج می شود. در مواردی که تزریق و برطرف کردن خطوط سخت و دشوار باشد، مجبوریم از نقاط بیشتر و از زوایای مختلف برای انجام تزریق استفاده کنیم تا به نتیجه ی بهتری در برطرف کردن خطوط اخم برسیم. اما همین استفاده کردن از نقاط تزریق بیشتر، خود موجب تورم و قرمزی بیشتر ناحیه ی تزریق می شود.

 

نکته ی دیگری که باید در نظر گرفته شود این است که بدن در مقابل برطرف شدن چین و چروک و خطوط ایجاد شده در پوست کمی مقاومت می کند و باید به تدریج و با پیشروی جزئی سعی در برطرف کردن این مشکلات پوست کرد. این قضیه اغلب در رابطه با رفع خطوط اخم با استفاده از فیلرهای پوستی نیز صدق می کند بنابراین این پورسه ی درمان نیز به دست کم سه جلسه تزریق نیاز دارد تا تأثیر آن در صاف شدن پوست، بهتر و زیادتر شود. خط اخم ناحیه ی حساسی برای انجام تزریق فیلر می باشد و در نتیجه تزریق توسط فردی غیر حرفه ای می تواند عوارض بیشتری نیز به دنبال داشته باشد، به همین دلیل نیز بسیار مهم است که این عمل توسط پزشک متخصص ماهر و باتجربه ای انجام شود.

تزریق ژل برای رفع خط اخم

خطرات و عوارض جانبی تزریق ژل خط اخم

در موارد بسیاری، افراد پس از تزریق فیلر خط اخم دچار کبودی می شوند. این کبودی یکی از عوارض طبیعی و بی خطر تزریق ژل خطوط اخم است که بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

ناحیه ای که تزریق در آن انجام شده دچار تورم می شود که برطرف شدن این تورم تا 48 ساعت طول خواهد کشید.

گاهی اوقات در بعضی از بیماران خط اخم در یک طرف صورت بهتر از طرف دیگر برطرف می شود و صورت فرد نامتقارن می شود که البته این امر معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که بیمار قبل از تزریق نیز در پیشانی خود عدم تقارن داشته. انتخاب بهترین متخصص پوست می تواند به شما در جلوگیری از بروز چنین اتفاقی بیشترین کمک را بکند.

عفونت پس از تزریق فیلر بسیار نادر است، اما همیشه با ورود هر سوزنی به بدن امکان بروز عفونت وجود خواهد داشت.

نکروز (انسداد رگ های خونی، ایجاد اختلال در خون رسانی به پوست) یکی از عوارض نادر پس از انجام تزریق فیلر خط اخم است. این امر موجب ایجاد اسکار در پوست فرد نیز می شود.

از دست دادن بینایی که بسیار نادر است.

اغلب در مورد برطرف کردن خطوط اخم ممکن است به چندین جلسه درمان نیاز باشد تا به نتایج مورد نظر بیمار برسیم.

دیگر راه های رفع خط اخم

تزریق فیلر تنها یکی از راه های از بین بردن خطوط اخم است؛ امروزه روش های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارند که یکی از آن ها اندولیفت است. اندولیفت به عنوان یکی از بی خطرترین و موثرترین روش های جوانسازی صورت شناخته می شود و به کمک آن می توان چین و چروک های بخش های مختلف را برطرف نمود.

 

تزریق فیلر زیر چشم

پوست صاف یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتورهای زیبایی چهره است. افزایش سن، عدم مراقبت از پوست، آلودگی محیطی، خوابیدن با آرایش و … از مهم ترین عوامل موثر در ایجاد چین و چروک و آکنه های پوستی می باشند. گودی زیر چشم یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که می تواند سن را بالاتر نشان داده و موجب کاهش زیبایی چهره شود. از طرفی گودی زیر چشم از ابتدایی ترین نشانه های پیری پوست صورت می باشند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با دلایل ایجاد چین و چروک و گودی زیر چشم و موثرترین روش درمان آن یعنی تزریق فیلر زیر چشم بیشتر آشنا کنیم.

 

گودی زیر چشم چیست؟

در اکثر مواقع گودی زیر چشم به دلیل روند پیری پوست ایجاد می شود. زمانی که تولید کلاژن و الاستین کاهش پیدا می کند، روی پوست چین و چروک ایجاد می شود. کلاژن و الاستین از جمله پروتئین های بسیار مهم هستند که تاثیر بسیار زیادی در جوانی و زیبایی پوست دارند و کاهش آن ها در بدن می تواند موجب پیری پوست شود. این چین و چروک ها معمولا زمانی که فرد می خندند و یا عضلات صورت او منقبض می شود، بیشتر خود را نشان می دهند.

 

از آنجایی که گودی زیر چشم نشان دهنده افزایش سن است، بسیاری از آقایان و بانوان به دنبال روش هایی برای برطرف نمودن این چین و چروک ها می باشند. گودی زیر چشم معمولا در سنین 20 تا 30 سالگی ایجاد شده و پس از 30 سالگی چین و چروک های ایجاد شده عمیق تر می شوند. به همین دلیل بهترین زمان برای درمان نمودن گودی زیر چشم با تزریق فیلر، سن 20 تا 30 سالگی می باشد.

 

تزریق ژل زیر چشم

دلایل ایجاد گودی زیر چشم و احساس نیاز به تزریق فیلر

زمانی که پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد، چین و چروک هایی روی پوست ایجاد می شوند که بیشترین آن ها در ناحیه اطراف چشم قابل مشاهده می باشند. از مهم ترین و شایع ترین دلایل ایجاد گودی زیر چشم می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

پلک زدن های مداوم و حرکت دادن بیش از اندازه پوست اطراف چشم از اصلی ترین دلایل شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک اطراف چشم در سنین جوانی می باشد.

قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید نیز موجب می شود تا فرد به صورت ناخودآگاه چشم های خود را جمع نماید. این فرایند در طولانی مدت موجب بروز چین و چروک اطراف چشم می شود. به همین دلیل در صورتی که مدت زمان زیادی را بیرون از خانه و در معرض نور خورشید قرار دارید، بهتر است استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.

استعمال دخانیات و مصرف الکل نیز موجب کاهش گردش خون در اطراف چشم شده و در نهایت میزان پروتئین های مورد نیاز در این ناحیه را کاهش می دهد. این موضوع منجر به بروز خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم و گود افتادن ناحیه زیر چشم می شود.

استرس و اضطراب شدید نیز از دیگر دلایل بروز چین و چروک های پوستی در اطراف چشم می باشد.

از دیگر دلایل ایجاد گودی زیر چشم می توان به افزایش سن، مشکلات ژنتیکی، مشکلات خواب، آلرژی و … اشاره نمود.

رفع گودی زیر چشم با تزریق فیلر

تزریق فیلر؛ بهترین روش درمان گودی زیر چشم

بهترین و موثر ترین روش موجود برای کاهش چین و چروک های پوستی اطراف چشم ها تزریق فیلر است که برای پر کردن تمامی خطوط ریز روی صورت نیز می توان از آن استفاده نمود. از طرفی تزریق فیلر موجب افزایش رطوبت زیر پوست شده و انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد. این روش ماندگاری 6 تا 12 ماهه دارد و پس از آن نیاز به تزریق مجدد می باشد. البته تزریق ژل در کلینیک پروفسور نیلفروش زاده به گونه ای است که به طور تخصصی و با انجام اقدامات تمدیدی در دوره های کوتاه مدت باعث افزایش طول ماندگاری و حتی دائمی شدن نتیجه این اقدام می شود

تزریق فیلر خط خنده

تزریق ژل فیلر برای از بین بردن گودی خط خنده یکی از محبوب ترین اقدامات زیبایی صورت است که در حال حاضر بهترین روش در سراسر دنیا برای انجام آن، بهره گیری از ژل هیالورونیک اسید می باشد. این نوع ژل نیازی به تست حساسیت ندارد، آلرژی ایجاد نمی کند و در زیر پوست حرکت و ریزش ندارد. تمام موادی که جهت تزریق در کلینیک دکتر نیلفروش زاده برای رفع خط خنده به کار می روند، ساخت شرکت های اروپایی یا آمریکایی دارای تائیدیه اروپا CE یا آمریکا FDA می‌ باشند. در این مطلب همه چیز درباره تزریق فیلر خط خنده را خواهید خواند. با ما همراه باشید و در انتهای این صفحه نمونه کارهای کلینیک جردن در حوزه تزریق ژل خط خنده را ببینید.

 

خط خنده دقیقا چیست؟

خط خنده با نام خط لبخند نیز شناخته می شود. این خط ها چین و چروک هایی هستند که کناره های دهان و همچنین نزدیک چشم ها ایجاد می شوند. همان طور که از نام آن ها مشخص است، این خط ها هنگام خندیدن مشخص تر می شوند. خبر خوب این است که روشی ساده و سریع به نام تزریق فیلر وجود دارد که برای اصلاح این خط های خنده به کار می رود. با اینکه خط های خنده خیلی شایع هستند، اما شدت آن در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد.

 

خطوط خنده

علت ایجاد خط خنده چیست؟

بالا رفتن سن، نور خورشید و سیگار کشیدن بزرگت رین دلایل بروز خط خنده هستند. اشعه فرا بنفش خورشید فیبرهای کلاژن و الاستین پوست شما که موجب نرمی و محافظت آن می شوند را از بین می برد. همچین سیگار کشیدن نیز باعث تجزیه این فیبرها می شود. هر چه سن شما بالاتر می رود نیز بروز آسیب های فزاینده به پوست می تواند این خط ها را نمایان تر سازد.

 

حتی بدون سیگار کشیدن یا در معرض نور خورشید قرار گرفتن نیز بالا رفتن سن می تواند در این موضوع تاثیر گذار باشد. هر چه سن بالاتر می رود، ساختار استخوان های گونه صاف تر می شود. این باعث می شود که پوست گونه های شما آویزان شود یا پایین بیفتد. به همه این ها جاذبه را نیز اضافه کنید که سال هاست به پوست ما فشار وارد می کند و موجب کاهش طبیعی کلاژن و الاستین پوست می شود. در نتیجه همه این ها، چین و چروک ها، پوست شل و خط های خنده ظاهر می شوند.

 

کاهش یا اضافه وزن شدید نیز می تواند با موضوع خط های لبخند مرتبط باشد. کاهش وزن منجر به پوست شل تر می شود، خصوصا در صورت و گردن. افزایش وزن می تواند گونه ها را چاق تر کند و منجر به خط های خنده شود.

 

همچنین خوابیدن به پهلو ممکن است خط های لبخند یک سمت یا هر دو سمت صورت را عمیق تر کند، اما نیازی نیست برای جلوگیری از این موضوع به پشت بخوابید. قطعا اگر عمیق تر نشدن خط های لبخند برای شما نگران کننده است می توانید به پشت بخوابید، اما با این حال، یک خواب خوب شبانه نیز به همان اندازه برای ترمیم پوست و سالم ماندن ضروری است.

 

فیلر خط خنده چیست؟

با اینکه انواع درمان های چین و چروک وجود دارد، فیلرهای پوستی اولین نوع درمانی هستند که توسط یک متخصص پوست خوب توصیه می شوند. ممکن است بسته به شدت خط های خنده یا نگرانی های دیگر، درمان های دیگری به جای تزریق فیلر خط خنده استفاده شوند. به عنوان مثال، در برخی مواقع نادر، ممکن است فرد به فیلرهای تزریقی حساسیت داشته باشد و مجبور باشد روش های دیگری را امتحان کند.

 

درمان خط خنده با تزریق فیلر

فیلرهای پوستی ترکیباتی تزریقی هستند که برای درمان چین و چروک های صورت استفاده می شوند. این فیلرها سطح پوست را پر می کنند و در نتیجه خط ها و چین و چروک های عمیق صاف تر می شوند. همه فیلرها به تقویت کلاژن کمک می کنند. کلاژن پروتئینی پر کننده در صورت است که به صورت طبیعی با بالا رفتن سن از بین می رود.

 

معمول ترین انواع فیلرها برای خط های خنده حاوی هیالورونیک اسید هستند. این ماده شفاف به صورت طبیعی در پوست تولید می شود و به سفتی و آب رسانی آن کمک می کند. یکی از بهترین انواع ژل هیالورونیک اسید که برای رفع خطوط خنده نیز می توان از آن استفاده کرد، ژل پروفایلو می باشد.

 

متخصص پوست ممکن است انواع دیگری از فیلرها را برای این نوع چین و چروک ها توصیه کند، مانند کلسیم هیدروکسیل آپاتیت و اسید پلی-ال-لاکتیک. زمانی که متخصص فیلر مناسب شما را انتخاب کرد، آن را مستقیما روی خط های خنده تزریق می کند. بدن شما در نهایت این فیلرها را از بین خواهد برد. در کل، تزریق فیلر خط خنده بین 6 تا 18 ماه دوام می آورد.

 

مزایای درمان خط خنده با تزریق فیلر

متخصصان پوست کلینیک دکتر نیلفروش زاده، تزریق فیلر خط خنده را بیشتر از پروسه های تهاجمی، مانند جراحی لیفت صورت پیشنهاد می کنند. با این که نتایج برای هر شخص می تواند متفاوت باشد، اما تزریق فیلر خط خنده این مزایا را دارد:

 

امکان آرایش کردن بعد از درمان

افزایش حجم اطراف ناحیه دهان

ظاهر صاف تر و نرم تر پوست

افزایش بالای کلاژن در پوست

یک لیفت کلی برای پوست

عوارض حداقلی

نتایج فوری

خطرات و عوارض احتمالی تزریق فیلر خط خنده

اکثر متخصصین تزریق فیلر خط خنده را به جای جراحی های بزرگ پیشنهاد می دهند؛ چراکه این درمان کمتر خطرات و مشکلاتی مانند عفونت، خون ریزی و دیگر عوارضی که جراحی ها دارند را شامل می شود. با این حال مهم است که بدانید فیلرهای پوستی می توانند عوارضی جزئی داشته باشند. این عوارض بعد از چند روز رفع می شوند. در مورد خطرات و عوارض زیر با دکتر خود صحبت کنید:

 

عوارض طبیعی تزریق فیلر خط خنده عبارتند از:

 

کبودی در منطقه تزریق

خارش پوست

قرمزی

جوش

تورم

عوارض نادر تزریق ژل فیلر به خط خنده عبارتند از:

رگ های خونی آسیب دیده

زخم های آکنه مانند

بافت مردگی

خونریزی

عفونت

اصلاح فرم بینی

تزریق فیلر به بینی یا همان اصلاح فرم بینی بدون جراحی معمولا توسط افرادی که بینی شان دارای مشکلات جزئی است و به همین دلیل کاندیدای مناسبی برای انجام عمل زیبایی بینی محسوب نمی شوند، ترجیح داده می ‌شود. اثرات فیلر بینی بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است و بیماران می‌ توانند در همان روز به فعالیت ‌های عادی خود باز گردند. در این مطلب از وبسایت دکتر نیلفروش زاده، همه چیز درباره تزریق فیلر به بینی را بخوانید.

 

قبل از تزریق فیلر به بینی لازم است که یک پزشک متخصص را برای انجام این کار انتخاب کنید؛ چنین پزشکی با داشتن آگاهی مورد نیاز از فواصل و تناسبات بخش های مختلف صورت و بینی اعم از رابطه بین بینی، گلابلا، لب و چانه می تواند به طور بسیار دقیق تزریق ژل به بینی را انجام دهد. اصلاح بینی ممکن است نیاز به بازسازی لب یا چانه برای هماهنگی هر چه بهتر صورت داشته باشد.

 

اصلاح فرم بینی

متد تزریق فیلر به بینی و رینوپلاستی بدون عمل جراحی

بیمار باید در وضعیت نیمه نشسته بر روی تخت قرار گیرد و ناحیه ی سر وی کمی به عقب خم شده باشد. فشار خون بهتر است بین (۱۱۰ تا ۱۲۰ درجه) باشد تا وضعیت بدنی راحتی برای فرد ایجاد گردد. بی حسی موضعی بسیار بندرت لازم است، اگرچه در صورت تزریق نزدیک نوک بینی بی حسی موضعی مفید می‌ باشد.

 

در رینوپلاستی غیر تهاجمی و بدون عمل جراحی (با استفاده از فیلر بینی) از مواد پرکننده پوستی برای تغییر شکل بینی استفاده می‌ شود. متد تزریق ژل به بینی به این صورت است که یک فیلر تزریقی (معمولاً اسید هیالورونیک) در زیر عمقی از پوست در مناطقی که فرد مایل به ایجاد تغییر فرم و یا اصلاح آن می‌ باشد، با صلاح دید پزشک، مورد استفاده قرار می ‌گیرد. فیلر در لایه‌ های عمیق ‌تر پوست بینی تزریق می ‌شود که بتواند ثابت و بدون تغییر وضعیت و فرم مورد نظر آن را حفظ کند. این امر می تواند بسته به نوع پوست، و ماده مورد استفاده، نتایج حاصله ظاهر بینی شما را از هر ۶ ماه به ۳ سال تغییر دهد.

مزایای تزریق فیلر بینی

هدف از اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر

روش غیر جراحی اصلاح فرم و زیبایی بینی با تزریق فیلر برای بسیاری از بیماران گزینه مناسبی است. دلیل این امر آن است که نتیجه فیلر بینی به سرعت مشخص می شود، ارزان ‌تر و کم تهاجمی تر از جراحی زیبایی بینی است و برخلاف آن هیچ گونه درد و خونریزی و بخیه ای را به همراه ندارد.. میزان استفاده از فیلرها جهت اصلاح فرم بینی برای بیماران از شخصی به شخص دیگر متفاوت می ‌باشد زیرا هر فردی دارای بینی متفاوت و خواستار نتایج متفاوتی هستند.

 

هدف از تزریق فیلر بینی آن است که هر بیمار به بهترین و طبیعی ‌ترین نتایج ممکن در این فرآیند دست یابد. این بدان معناست که برای برخی از بیماران بهترین روش برای رسیدن به نتیجه مطلوب مورد نظر آن ها انجام عمل جراحی بینی است. بهتر است قبل از انجام این پروسه درمانی حتما با یک متخصص پوست خوب مشورت نمایید تا تعیین شود که کدام گزینه برای شما مناسب‌ تر است.

 

ماندگاری فیلر بینی

از فیلر برای اضافه کردن حجم به پل بینی، نوک بینی یا ناهمواری‌ هایی در نواحی مختلف آن استفاده می ‌شود. افرادی که دارای قوز بزرگ بر روی بینی خود هستند و یا بینی با دفرمیتی ‌های حاد دارند (انحراف ناشی از شکستگی و مشکلات تنفسی ناشی از انحراف بینی ) به احتمال زیاد عمل جراحی بینی گزینه بهتری برای آن ها خواهد بود زیرا شاید نیاز به پروتزهای دائمی باشد .

 

معمولا تزریق فیلر به بینی برای افراد بسته به شرایط و انتظارات و صلاح دید پزشک متخصص تکرار می‌شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. فیلر به آرامی به بینی تزریق می ‌شود و هنگامی که بیمار به ظاهر مورد نظر خود رسید، تقریباً ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری آن طول می ‌کشد. از آنجایی که بدن با گذشت زمان به طور طبیعی هیالورونیک اسید را متابولیزه می‌ کند، بیشتر بیماران در هر ۶ تا ۱۲ ماه برای تکرار آن مراجعه می ‌کنند تا زیبایی بینی خود را در بهترین شکل ممکن نگه دارند. رینوپلاستی بر پایه فیلر نتایج فوری را ارائه می ‌دهد و روشی بسیار آسان است.

 

 

مراقبت های پس از ریمادلینگ بینی با تزریق فیلر

انتخاب یک متخصص خوب برای تزریق فیلر بینی بر روی نتیجه این اقدام زیبایی بیشتر از هر مورد دیگری موثر است؛ البته شما می توانید با انجام اقدامات لازم بعد از تزریق فیلر بینی به رفع سریع تر عوارض و همچنین افزایش ماندگاری اثر آن کمک کنید. برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی عبارتند از موارد زیر:

 

از اپیلاسیون، کرم‌ های سفید کننده، ضد لک و موبر بر روی بینی بعد از تزریق فیلر خودداری کنید.

از محصولات موضعی مانند Tretinoin (Retin-A)، رتینول، رتینوئیدها، گلیکولیک اسید یا هر گونه محصولات “ضد پیری” بر روی ناحیه تزریق خودداری کنید.

پس از اصلاح فرم بینی با استفاده از ۲ بالش به مدت ۳ شب حتماً روی پشت و به صورت صاف بخوابید، این امر باعث می‌ شود فیلر تازه تزریق شده به بینی در جای خود باقی بماند. گزینه دیگر استفاده از بالش‌ های دور گردنی برای تثبیت سر می‌ باشد.

 

چه افرادی باید از انجام تزریق فیلر بینی اجتناب کنند؟

دارای عفونت فعال در ناحیه سینوس هستند

افرادی که حساسیت بالایی به لیدوکائین دارند

بیماران حساس به محصولات هیالورونیک اسید

سابقه بیماری در بافت همبند یا اختلالات خونی

افرادی که در دوران بارداری و شیردهی هستند

سابقه سینوزیت (حتما با متخصص خود مشورت کنید)

افرادی که آسپیرین و یا درمان آنتی بیوتیکی مصرف می‌ کنند

افراد با حساسیت شناخته شده به پروتئین باکتری‌ های گرم مثبت

افرادی که عفونت در ناحیه ی لثه و یا دندان دارند بهتر است قبل از تزریق حتما نسبت به درمان دندانپزشکی اقدام نمایند

ممکن است تزریق فیلر ایمنی بیمار را تحت تأثیر قرار دهد، از جمله التهاب فعال، عفونت، ضایعات سرطانی یا پیش سرطانی و …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا