لیزر موهای زائد

یکی از پرطرفدارترین خدات زیبایی هم در بانوان و هم در اقایان لیزر موهای زائد بدن می باشد . مرکز زیبایی دکتر حاجی نجفی با دستگاه های پیشرفته اماده ارائه خدمات ویژه به مشتریان گرامی می باشد .

کارکرد لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

برخلاف سایر روش های از بین بردن مو، لیزر موهای زائد شامل استفاده از فناوری نور است. لیزر، با انتشار پالس های انرژی نور به یک ناحیه مشخص پوست عمل می کند و ریشه و فولیکول هر تار مو را از بین می برد. با از بین رفتن ریشه و فولیکول، موها نمی توانند دوباره رشد کنند و این باعث می شود تا موهای بدن به طور دائمی برداشته شوند.

بیماران باید تحت یک سری جلسات درمانی با لیزر قرار بگیرند که طی هفته ها و ماه ها پخش شده اند. این فاصله برای از بین بردن جداگانه فولیکول های مو و دستیابی به حذف دائمی مو لازم است. به طور کلی ریشه مو، سه مرحله از رشد را طی می کند و موها در یک منطقه خاص از بدن هرکدام می توانند در یک زمان مشخص، در مراحل مختلف قرار داشته باشند. فاصله داشتن جلسات لیزر درمانی بسیار مهم است. برای جلوگیری از رشد مجدد فولیکول های مو، لازم است لیزر موهای زائد در مرحله رشد فعال، رخ دهد.

آیا ازبین بردن مو با لیزر درد دارد؟

درمان موهای زائد با لیزر از بهترین روش های حذف موهای زائد است. لیزر ضرری ندارد، هر چند ممکن است کمی ناراحت کننده باشد. اکثر افراد می گویند که حسی مشابه کشیدن یک نوار لاستیکی بر روی پوست دارد. درد کم است و بیشتر کلینیک ها و تکنسین های مجاز از روش های خنک کننده قبل و بعد از درمان استفاده می کنند. بی حس کردن پوست با استفاده از سیستم خنک کننده به طور قابل توجهی درد را در حین و بعد از حذف موهای زائد کاهش می دهد.

چند جلسه لیزر برای از بین بردن موها لازم است؟

برای اکثر افراد، انجام چهار تا شش جلسه لیزر موهای زائد که با فاصله تقریباً شش هفته برنامه ریزی شده اند، بهترین نتیجه را دارند. همچنین ممکن است یک یا دو بار در سال به یک جلسه اضافی برای تمدید نیاز داشته باشید.

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

شیو کردن قبل از لیزر

ناحیه ای از پوست که لیزر می شود، باید 24 ساعت قبل از وقت تعیین شده اصلاح شود. اگر اولین بار است، یک بخش کوچک دارای مو را باقی بگذارید تا متخصص یا مشاور شما بتواند جنس موهای شما را ببیند. فردی که برای شما لیزر را انجام می دهد، قبل از شروع درمان آن را اصلاح می کند! البته در بسیاری از کلینیک های لیزر موهای زائد، جلسه ی مشاوره پیش از اولین جلسه ی لیزر، انجام می شود.

برای بخش بیکینی، موهای قسمتی که نمی خواهید لیزر شود را نتراشید.

در زمان انجام لیزر هیچ نوع آرایش یا لوسیونی نباید بر روی پوست شما باشد.

برای جلوگیری از آسیب احتمالی، حداقل 2 هفته قبل از درمان از محصولات برنزه کننده یا اسپری برنزه استفاده نکنید.

حداقل 3 روز قبل از قرار ملاقات (و 3 روز بعد) از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید.

حداقل به مدت 4 هفته از اپیلاسیون، بند انداختن و موچین در محل لیزر مرخودداری کنید. اصلاح کردن (تراشیدن/شیو کردن) کافیست!

خدمات لیزر را نمی توان در خانم هایی که باردار ، شیرده و یا در حال بارداری هستند، انجام داد.

خدمات لیزر بیکینی در مشتریانی که در دوران قاعدگی قرار دارند انجام نخواهد شد.

برخی از افراد توصیه می کنند 20 دقیقه قبل از جلسه با اسپری یا کرم حاوی لیدوکائین چهار درصد، پوست را بی حس کنید.

 

از لیزر موهای زائد انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

پس از اولین جلسه لیزر خود، نتایج را مشاهده خواهید کرد، اما برای از بین بردن دائمی موها چندین جلسه درمانی لازم است. در طی شش تا هشت جلسه، با فاصله تقریباً چهار هفته، شاهد کاهش 70 تا 80 درصدی رشد مو خواهید بود.

بعد از هر بار لیزر موهای زائد، به نظر می رسد که رشد موها برای یک دوره 1-2 هفته ای ادامه داشته باشد، اما این موها در واقع زنده نیستند و بدن، آنها را به راحتی بیرون می اندازد. هنگامی که این موها به بیرون رانده می شوند، موهای ظریف تری به جای آنها رشد می کنند. با هر بار درمان، موها ریزتر و پراکنده تر می شوند.

◼ انواع پوست روشن

پوست بسیار روشن در ابتدا با پالس کوتاه 10 میلی ثانیه درمان می شود، و برای جلسات بعدی با نازکتر شدن موها، عرض پالس تا 5 میلی ثانیه تهاجمی تر می شود. موهای زبر نسبت به موهای ظریف به نفوذ کمتری نیاز دارند بنابراین نقطه شروع کلی 20 ژول است. درمان موی صورت مردان و موهای ضخیم و متراکم در قسمت های دیگر بدن ممکن است در 15 ژول شروع شود. با توجه به ترکیب تنظیمات برای ارائه یک درمان سریع و موثر از بزرگترین اندازه ممکن برای لکه نوری لیزر استفاده می کنیم. میزان تکرار بیشتر از 1 هرتز ممکن است براساس راحتی بیمار انتخاب شود.

◼  انواع پوست تیره

افرادی که دارای پوست پوستی تیره هستند، با استفاده از لیزر الکساندرایت بیشتر در معرض خطر قرار دارند و بنابراین Nd: YAG طول موج انتخابی است. برای محافظت از پوست این بیماران، از وسعت پالس بیشتری استفاده می کنیم (زمان تحویل انرژی بیشتر). برای شروع از انرژی 30 ژول استفاده می کنیم به جز در مورد موهای بسیار متراکم، که ممکن است تا 20 ژول نفوذ ایجاد کند. وسعت پالس روی 30 میلی ثانیه تنظیم شده است و ما از میزان تکرار 1-1.5 هرتز استفاده می کنیم. باز هم، اندازه ناحیه ای از بدن که تحت درمان قرار دارد، اندازه لکه نوری لیزر را تعیین می کند. این ممکن است در نواحی کوچک مانند صورت، بیکینی و زیر بغل 10 میلی متر و در پاها، کمر و سینه ها یک لکه 12 یا 15 میلی متری باشد.

لیزر مو برای چه قسمت هایی از بدن مفید است؟

می توانید تقریباً در هرجای صورت و بدن، لیزر موهای زائد را انجام دهید؛ حتی نواحی حساس مانند صورت و نواحی شرمگاهی. سایر نواحی که به صورت تکی و یا چند قسمت از بدن برای لیزر مناسب هستند عبارتند از:

✔ وسط و اطراف ابروها

✔ استخوان های گونه

✔ چانه

✔ زیر بغل

✔ لیزر بیکینی مردانه (از خدمات لیزر مورد علاقه آقایان که شامل لیزر بخش فوقانی دستگاه تناسلی، اطراف بیضه و باسن است.)

✔  پهنای شانه

✔  تمام پشت

✔ تمام پشت، شانه ها و بازوها

✔  تمام بدن (شامل قفسه سینه ، شکم ،تمام کمر، بازوها، زیر بغل، تمام پاها، باسن، اطراف مقعد و ناحیه تناسلی)

لیزر موهای زائد زیر بغل

سالها اصلاح می تواند پوست حساس زیر بغل را زبر کند. مشکلاتی مانند موهای زیرپوستی و برجستگی های ناشی از تیغ، ناخوشایند است و حتی منجر به زخم شدن می شود. با لیزر موهای زائد، پوست محافظ اذیت نمی شود. به جای تخریب سطح پوست برای از بین بردن موقت مو، لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ملانین در فولیکول، ریشه را برای همیشه هدف قرار داده و از بین می برد. این باعث می شود سطح پوست شما سالم و بدون آسیب باشد.

لیزر موهای زائد بهترین راه حل برای از بین بردن موهای بد شکل زیر بغل است. درمان سریع است و لیزر زیر بغل زیر 10 دقیقه طول می کشد!

لیزر پا

تصور کنید که می توانید زمان دوش گرفتن را به نصف کاهش دهید. در نظر بگیرید که بیدار شدن و انتخاب یک لباس بدون شمردن تعداد روزهایی که از آخرین اصلاح پاهایتان می گذرد، چگونه خواهد بود.

فکر کنید چقدر راحت است که دست خود را روی پاهایتان بکشید و همیشه همان صافی بلافاصله پس از اصلاح را حس کنید. لیزر موهای زائد پا بدون خطر و موثر فقط در چند جلسه درمانی این نتایج را برای شما فراهم می کند.

ابتدا موهای پا از زیر پوست از بین رفته و بیرون می ریزد. پس از آن، منافذ پوست بسته می شوند و فقط پوست صاف باقی می ماند.

 این امر خصوصاً در خانم هایی که آنقدر موهای پای تیره ای دارند که حتی پس از اصلاح این موها قابل رویت اند، تفاوت ایجاد می کند. سرانجام، با گذشت زمان، لیزر موهای زائد پا نسبت به اپیلاسیون مقرون به صرفه تر است.

تعداد توصیه شده لیزر درمانی 8 تا 12 جلسه برای حذف کامل موها نیاز است. جلسات لیزر پا معمولاً 20 تا 25 دقیقه طول می کشد.

لیزر موهای زائد دست

لیزر موهای زائد دست، شامل از بین بردن موهای زائد دست است که از قسمت انگشتان دست شروع شده و تا بالای آرنج یعنی جایی که شانه ها شروع می شوند، ادامه میابد. از بین بردن مو با استفاده از لیزر به خصوص در مشتریانی که موهای بسیار تیره و متراکم دارند، بسیار موثر است.

لیزر موهای زائد صورت

برای از بین بردن موهای صورت فرقی نمی کند زن باشید یا مرد. آنچه که اهمیت دارد در دسترس بودن لیزر برای از بین بردن موهای زائد صورت مرد و زن است. صورت، بخشی از بدن است که توجه بسیاری جلب می کند. این فقط زنان نیستند که به لیزر موهای زائد صورت نیاز دارند؛ بلکه برای آقایان نیز لازم است. اگر روی صورتتان مو داشته باشید، سطح اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد. برای تقویت اعتماد به نفس در همه جا، باید سراغ لیزر موهای زائد صورت بروید.

لیزر درمانی با احتیاط کافی شما را به سطحی عالی از نرمی و صافی پوست می رساند و به شما کمک می کند تا تمام حس عدم اطمینان نسبت به چهره خود به دلیل وجود موهای زائد را از بین ببرید.

نواحی که معمولا مورد درمان قرار میگیرد برای خانم ها شامل: لب های فوقانی، گونه ها، چانه و خط ریش و برای مردان خط گردن، ریش و پشت گردن است. درمان موهای زائد با لیزر نه تنها برای خانم ها بلکه برای آقایان نیز انجام می شود. بدون توجه به جنسیت خود می توانید این روش درمانی را استفاده کنید.

لیزر موهای زائد برای آقایان

لیزر موهای زائد فقط مخصوص خانم ها نیست. در کلینیک پوست دکتر نیلفروش زاده، ما به هزاران مشتری مرد کمک کرده ایم تا موهای ناخواسته خود را برطرف کنند. در حقیقت، لیزر درمانی یک راه حل ایده آل برای از بین بردن موهای زائد برای آقایان است زیرا می تواند بدون نگرانی از موهای زیرپوستی یا خارش ناشی از اصلاح کردن، در بیشتر مناطق صورت و بدن استفاده شود.

از بین بردن موهای زائد با لیزر برای مردانی که از داشتن موهای زائد در پشت، قفسه سینه، شکم یا سایر نقاط ناراحت هستند، مناسب است و اجازه دهید یک باور غلط را برطرف کنیم:

از بین بردن موهای زائد با لیزر لزوما شما را مانند یک مدل تناسب اندام بدون مو نشان نمی دهد (مگر اینکه بخواهید).

بسیاری از مردان قفسه سینه خود را لیزر می کنند، نه به این دلیل که می خواهند کاملاً از شر موهای خود خلاص شوند، بلکه دوست دارند آنها را نازک تر و کم پشت تر کنند.

باور غلط: داشتن مقدار زیاد موی بدن، نشانه رعایت نکردن بهداشت نیست. اما برخی افراد برای کاهش تحریکات پوستی، آن ها را از بین می برند. برخی دیگر ممکن است این کار را برای کم پشت کردن و و جلوگیری از ایجاد حس خارشی که مو در ماه های تابستان ایجاد می کند، انجام دهند.

چگونه لیزر موهای زائد می تواند به ورزشکاران کمک کند؟

برخی افراد در رشته بدنسازی مشغول به کار هستند و نمی خواهند مویی روی بدنشان باشد، زیرا این کار به بهتر نشان دادن عضلات بدن کمک می کند.

همچنین ورزش های دیگری مثل دوچرخه سواری و یا فوتبال وجود دارد که پا و پایین تنه مشخص است. بسیاری از موهای بدن در مدت زمان طولانی سوار شدن روی زین و برخورد با بدنه ی دوچرخه، عرق سوز شده و دچار تحریک پوستی می شوند. این کار همچنین استفاده از ساپورت ورزشی (جوراب شلواری)، فوم رولینگ و ماساژ را آسان تر و بدون درد می کند، زیرا موها گیر نمی کنند و یا دیگر کنده نمی شوند.

لیزر موهای زائد ورزشکاران علاوه بر موارد فوق، باعث صرفه جویی در وقت های نظافت آنها می شود. با لیزر مو، قبل از مسابقه یا رقابت ها دیگر نیازی به تراشیدن و آماده سازی بدن نیست و خطر آلوده شدن، بریدگی یا ایجاد خراش پوستی در رختکن یا استخر از بین می رود.

آیا لیزر موهای زائد بر قدرت باروری مردان تأثیر دارد؟

به طور کلی، لیزر موهای زائد بر قدرت باروری یا عملکرد نعوظ مردان تأثیر نمی گذارد. واقعیت این است که لیزر موهای زائد، به عمق پوست و اندام های داخلی نفوذ نمی کند. این در واقع برای هر قسمت از بدن که ممکن است در معرض لیزر قرار گیرد، صادق است.

دستگاه لیزر خانگی

لیزرهای خانگی به اندازه لیزرهایی که در مرکز مراقبت پوستی استفاده می شوند، قدرت ندارند. در نتیجه، عملکرد چندان موثری ندارند و زمان بیشتری برای همان مقداری که می توانید انجام دهید، صرف می شود. لیزرهای قدرتمند و موثری که ما از آنها استفاده می کنیم فقط به صورت تجاری در اختیار متخصصانی هستند که به درستی آموزش دیده اند.

دستگاه های خانگی باید دفعات بیشتری استفاده شوند، دائما شارژ گردند و در نوع خود بسیار گران هستند. همچنین برای بسیاری از انواع و رنگ پوست مناسب نیستند.

لیزر درمانی در منزل به سادگی جایگزین خوبی برای آنچه می توانیم با لیزر قدرتمند و موثر در کلینیک لیزر موهای زائد، انجام دهیم نیست.

مراقبت های پس از لیزر موهای زائد

1- قرمزی و برجستگی طبیعی است.

 قرمزی و برجستگی در محل درمان بلافاصله پس از انجام لیزر، عادی ست. این ممکن است تا 2 ساعت یا بیشتر ادامه داشته باشد. طبیعی است که منطقه تحت درمان برای چند ساعت حسی شبیه آفتاب سوختگی داشته باشد. در صورت ادامه حساسیت باید از کمپرس سرد استفاده کنید. در صورت ایجاد پوسته، کرم آنتی بیوتیک بزنید. ناراحتی های پوست رنگ تیره ممکن است نسبت به پوست روشن بیشتر باشد و مدت طولانی تری ادامه یابد.

2- محل درمان را به آرامی تمیز کنید.

ناحیه تحت درمان بهتر است به آرامی شسته شود. پوست باید در طی 48 ساعت اول به آهستگی خشک شده و مالش داده نشود.

3- در 24 ساعت اول هیچ نوع آرایش، لوسیون و یا مرطوب کننده استفاده نشود.

ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید، در صورت ادامه یافتن قرمزی یا تحریک، تا زمان از بین رفتن تحریکات، از مصرف لوازم آرایش و مرطوب کننده صرف نظر کنید.

4- موهای مرده 5-30 روز پس از درمان شروع به ریزش می کنند.

موهای زبر، که نشان دهنده بیرون ریختن موهای مرده از فولیکول مو هستند، طی 5-30 روز از زمان درمان ظاهر می شوند. این امر طبیعی اسو آنها به سرعت از بین خواهند رفت.

5- برای تسریع در ریزش مو، لایه برداری کنید.

هر زمانی بین 5-30 روز پس از درمان، ریزش مو ممکن است رخ دهد و این موضوع ممکن است به صورت رشد موی جدید خود را نشان دهد. این موها در واقع موی جدید نیستند، بلکه موهای مرده هستند که از فولیکول خارج می شوند. با شستشو با یک لیف یا پارچه لایه بردار و اصلاح (شیو) می توانید به بیرون آمدن مو کمک کنید.

6- از آفتاب دوری کنید.

به مدت 2 ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید تا احتمال ایجاد لکه های تاریک یا روشن را  کاهش دهید. در تمام مدت دوره درمان و به مدت 1-2 ماه بعد از آن همیشه از ضد آفتاب (25 SPF یا بالاتر) استفاده کنید.

7- در محل درمان از ایجاد زخم و خراش جلوگیری کرده و از موم، بند و موچین استفاده نکنید.

از زخم شدن یا خراشیدن پوست درمان شده، جلوگیری کنید. در طول دوره های لیزر از روش ها یا محصولات دیگر به غیر از تراشیدن (شیو کردن) در ناحیه تحت درمان استفاده نکنید، زیرا از ایجاد نتیجه مطلوب جلوگیری می کند.

8- رشد مو متفاوت است.

به طور متوسط، بیشتر افراد پس از 6 تا 9 جلسه، داشتن یک بدن بدون مو را تجربه می کنند. با این حال ممکن است در برخی افراد به جلسات بیشتری نیاز باشد.

پس از درمان ، از تمرین و ورزش خودداری کنید و حتماً لباس گشاد بپوشید تا در ناحیه تحت درمان، عرق نکنید.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

در موارد نادری چند عارضه جانبی می تواند بروز کند.

⛔ به عنوان مثال، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای عفونت در فولیکول مو باشید و اگر مراقبت های پس از لیزر را به خوبی انجام ندهید، ممکن است شاهد ایجاد زخم باشید.

⛔ امکان ایجاد تاول و سوختگی وجود دارد. این موارد تنها در صورتی اتفاق می افتد که برای درمان های لیزر موهای زائد خود از یک تکنسین فاقد صلاحیت یا بی تجربه کمک بگیرید.

بسیاری از آسیب ها نیز هنگامی رخ می دهد که افراد با یک لیزر خانگی و بدون حضور تکنسین، اقدام به لیزر موهای زائد می کنند. یک متخصص ماهر که می داند چگونه به درستی با لیزر کار کند، در پوست شما سوختگی یا تاول ایجاد نمی کند.

⛔ محافظت از چشم ها، به ویژه هنگام انجام لیزر موهای زائد در صورت یا نزدیک صورت، ضروری است. قبل از لیزر درمانی از اینکه تکنسین شما از محافظ چشم مناسب برایتان استفاده می کند، اطمینان حاصل کنید. آسیب چشم می تواند یکی از بدترین عوارض لیزر موهای زائد باشد. پالس های نوری که توسط لیزر ساطع می شود می تواند به چشم هایی که بدون عینک محافظ هستند، آسیب جدی برساند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا